Zasazení lípy svobody

V sobotu 27.10. se od 10:00 uskutečnilo u skautského srubu Pod Horou zasazení lípy srdčité. Událo se tak k příležitosti oslav 100 let republiky a jakou součást celorepublikové akce Stromy svobody.  Tyto vysazené stromy mají symbolizovat národní sounáležitost a odkaz budoucím generacím.

Slavnostního zasazení se zúčastnili členové střediska, skauti z roku 1968 kteří mimojiné zasadili lípu před současnou základní školou TGM, dále starosta města Bystřice nad Pernštejnem Ing.Karel Pačiska a také někteří rodiče. I přes nepříznivé počasí se nás u srubu sešlo hodně a za doprovodu trubek Štěpána Husáka, Antonína Pokorného a Tadeáše Polácha, kteří zatroubili Junáckou hymnu, českou státní hymnu a na závěr píseň Ach synku synku, jsme ve stráni nad srubem zasadili 150cm vysokou lípu.

Následoval podpis a rozkrojení narozeninového dortu republice v nově zrekonstruovaném srubu. K lípě ještě přibude kamenná pamětní deska. Děkujeme všem, kteří se této slavnostní akce zúčastnili